No to jsem se zas namlsala. Naklopila jsem do sebe během asi 14 dní lahvičku koloidních minerálů a musím říct, že super. Každé tělo potřebuje něco jinýho a to moje hlavně minerály. Dělají mi dobře a bez nich to zatím není úplně ono. Vitamíny a minerály, které se berou po kapslích, jsou fajn, ale může se někdy stát, že jejich vstřebatelnost či využitelnost organismem nebude tak závratná, jak bychom doufali. Oproti tomu tekutá forma těchto živin je mnohem efektivnější a na zdraví a kráse to bylo během těch dvou týdnů znát.

Co je koloid a koloidní minerál

Divný slovo a většinou není jasné, proč je to u těch minerálů napsané a proč se s tím zase tolik nadělá… V tomhle případě to ovšem není zbytečně odborný marketing, koloid je specifická forma roztoku a u minerálů má své značné opodstatnění. Koloid je roztok, kde jsou částice v mnohem menší velikosti a navíc v tekuté formě. To zajišťuje, že jsou tyto látky pro tělo mnohem lépe vstřebatelné. Takže pokud vám správně nefungují třeba střeva nebo se vám obecně hůře vstřebávají živiny, může se stát, že z drahých kapslí s minerálem v práškové formě toho zas tolik mít nebudete…

Koloid je roztok, kde je daná látka rozptýlená v tekutině v malých částečkách.
Díky tomu je pro tělo lépe vstřebatelná.

Další výhodou koloidních minerálů je, že se jedná o směs, tedy najdete zde širší spektrum minerálů, které tělo pro své fungování potřebuje. Ono je docela zajímavý si načíst, na co který minerál v těle je, a pak si ho koupit jednodruhově v lahvičce s názvem např. zinek a klopit to do sebe po hrstech. Může se ale stát – a většinou to tak je – že vám krom zinku chybí ještě také něco jiného, co je pro vstřebávání nutné, a pak vámi zinek může jenom prosvištět… To jsou takový ty souvislosti, že vápník se vám do kostí nevstřebá bez vitamínu D a že kolagen se v těle tvoří pouze za přítomnosti vitamínu C apod. Takže může nastat situace, kdy ke vstřebání minerálu „a“ bude chybět minerál „b“.

Výhody koloidních minerálů

Lépe se vcucávají do těla a do buněk,
směs zajišťuje, že minerály nepřijdou vniveč a všechny budou zpracovány.

Vliv koloidních minerálů na tělo

To, že mi chybí minerály, poznám vždycky na kůžičce u nehtů na rukou. Jakmile se objeví záděry nebo to vypadá tak nějak celkově divně nehledě na manikúru, tak vím, že potřebuju dobrou směs minerálů. Vždycky to zabere a záděry zmizí. Kromě kůžičky jsou i nehty celkově v dobrém stavu – hladké a pevné. Což teda já mám i normálně, ale i tak jsem si toho všimla.

Co jsem nečekala bylo, že kromě obvyklých účinků na nehtech budu mít i růžovější tváře. Minerály pochopitelně neberu poprvé, jen jsem vždycky měla kapsle… ani nevim proč, vim, že koloidní jsou mnohem lepší, ale asi jsem byla líná přehodit v hlavě výhybku a obtěžovat se s dalším nákupem. Listopad a prosinec jsou náročné měsíce. Tudíž mě překvapilo, když jsem místo obvyklé zelené barvy v obličeji měla zdravě růžové tváře. Dokonce si všimlo i okolí, že nemám svůj tradiční sváteční zombie zjev.


Odkaz do eshopu → koloidní minerály

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *