Nedržme vysněnou budoucnost na prahu jen proto, že jsme jí kvůli starému harampádí zapomněli udělat místo. Když jsem se odstěhovala od rodičů, vzala jsem si s sebou většinu. V mém starém pokoji zůstalo pár krabic a nějaké věci, které jsem už nakonec nepotřebovala. Takhle ležet to tam zůstalo asi dva roky, aniž by s tou místností kdokoliv cokoliv dělal. Byla nepoužívaná a byla vlastně pořád moje. Po celou tu dobu jsem cítila, že mě ten nedovyklizený starý pokoj brzdí. Jako bych tam stále nějakou částí sebe sama byla. Byl to neznatelný rozdíl, ale byl tam. Cítila jsem, že se toho místa, kde jsem vyrůstala, musím zbavit nadobro. To byl leden. Pokoj se dovyklidil, namaloval a natřela se podlaha. V únoru do mého života přišel první důležitý vztah po mnoha letech.

Někdy to vypadá jako absolutně nepodstatná věc. Staré krámy, které už přece nepotřebujeme, nemohou nijak ovlivňovat náš život teď. Jen tak kysají v zaprášených rozích, půdách a poličkách a my se tváříme, že s nimi nemáme nic společného kromě toho, že nám občas fyzicky trochu překáží. Jenže to není pravda.

Vládnou vašemu prostoru nepoužívané krámy? 2 podstatné věci, které se stanou

  1. Nebude ve vašem životě místo pro nové.
  2. Ty věci můžou navenek symbolicky vysílat něco jiného, než o co vy usilujete, a hatit vám tak snahu.

Hmotná úroveň je velice mocná. Je to manifestace nehmotného. Je to definitivní potvrzení, že něco existuje, že to není jen v našich myšlenkách a srdcích. Dokud je to jenom v naší hlavě, chybí jaksi hmatatelný důkaz o existenci. Jak někdy stačí napsat si něco na papírek a nalepit na zeď před sebe, abychom si každý den připomněli, na čem makáme a proč.

Proč se lidi v důležitých životních okamžicích nechávají tetovat? Protože tu změnu, která proběhla, potřebují stvrdit i ve fyzické rovině. Vyrýt navždy někam, co významného se tehdy odehrálo. Určitě si taky vybavíte nějaký životní okamžik, který byl natolik silný, že jste si museli ustříhnout vlasy… Potvrzení ve fyzické rovině je prostě důležité.

Ve starých věcech, které jsme dlouho používali a se kterými jsme žili, je samozřejmě uložená část naší energie, vzpomínek a část života, která už je někdy minulostí. Pokud si ty věci necháme a dál v nich žijeme, navenek může naše počínání ohledně toho, co chceme, vypadat zmatečně. Pracujeme na budoucnosti, ale zároveň dáváme najevo, že žijeme v minulosti a že má u nás stále zabírat nějaké to místo.

Budoucnost nervózně našlapuje okolo a nechápe, proč na ni nemáme místo, když jsme si ji zavolali

Ta stará věc v rohu totiž říká, že jsme se minulosti ještě tak úplně nepustili, že s ní počítáme, že v ní nějakou částí sebe sama pořád žijeme. To znamená jediné…

Tenhle prostor musí zaručeně v našem novém životě někde chybět. Ještě pořád nás nějaké to minimální vlákno drží zpět. Když ho ustřihneme, najednou jsme volní a dáme najevo plnou připravenost.

Ale… co když… možná… ach… no… třeba se to bude ještě někdy hodit! Ehm, problém s vyhazováním?

Je příjemné mít kolem sebe věci, které nás zajímají teď. Má to nezanedbatelné výhody: jednak bude jasné, co máme rádi, a jednak se těm zájmům také budeme skutečně věnovat, protože se nebudeme rozptylovat a neztratíme se v tolika vjemech. Ha!

Není nutné se hystericky zbavovat všeho, pokud to jsou důležité vzpomínky, hodnotné věci nebo to snad ještě v budoucnu budeme opravdu používat. Mluvím o věcech, které jsou na vyhození nebo které bychom mohli v klidu poslat dál, protože už je nepoužíváme.

Nutkavý pocit odstřihnout se od toho starého, moct se znovu nadechnou a vrhnout se do neznáma. Někdy změna na vnitřní úrovni proběhne a v hlavě už máme také všechno srovnané, jen to naše prostředí, ve kterém žijeme, může stále hovořit minulým jazykem. A nám mnohdy nedojde, jaký nepořádek to dělá v našem vysílání do vesmíru, o co tedy vlastně stojíme.

Slaďte své vnitřní touhy s věcmi okolo sebe a přestaňte ve svých záměrech dělat zmatky. Jak to myslím?

► Toužíte po vztahu a spíte na jedné malé posteli?
► Chcete do svého života přitáhnout partnera a byt vám zdobí pouze obrazy žen?
► Dychtíte po velké kariéře a nikde ve vašem bytě není adekvátní pracovní prostor, nebo je malý a zadělaný spoustou krámů?
► Rádi byste víc peněz a máte v lepším případě starou, rozdrbanou a olezlou peněženku, v tom horším máte peníze zmuchlané a narvané v jakési neurčité kapsičce?

Neříkám, že výše zmíněných věcí nemůžete dosáhnout i v blbých podmínkách. Můžete, co by ne. Ne vždycky si můžeme dovolit velkou postel a pěkný pracovní stůl. Jde o to pracovat s prostorem, který mám k dispozici, a vytřískat z něj pro sebe maximum tím, že svým záměrům nebudu do cesty stavět zbytečné hlouposti. Jak jsme si řekli na začátku, hmotná úroveň je mocná…

Lze to pojmout i pozitivně. Vyzdobte si své bydlení tím, co chcete do svého života přitáhnout

Chtěli byste se více dozvědět o tom, jak pracovat s prostorem? Tomuto učení se říká FENG SHUI. Feng shui je staré čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a prostoru. Je to způsob, jak si místo kolem sebe uspořádat tak, aby přitahoval do života to, co chci, a ne to, co nechci. Toto učení má na kvalitu života ohromný vliv a vyklizení starých věcí sem rozhodně patří.

A co se tedy stalo potom, když jsem svůj starý pokoj dovyklidila?

Jakmile jsem se vrátila domů do svého bytu, cítila jsem, jak se spolu se mnou dovnitř nacpal i takový oblak energie. Bylo to, jak kdyby mě zezadu jemně postrčil větší balón. A ten balón byl veselý a bezprostřední. Musela jsem se tehdy smát, protože mi to bylo jasný. Byla to moje vlastní energie, kterou jsem nechtěně držela jinde než ve svém životě. Ve chvíli, kdy jsem ji uvolnila, se ke mně nadšeně okamžitě nastěhovala a já věděla, že teď jsem celá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *