Originálně Multi – tasking vitamínové sérum. Špatný název, špatný. Chápu snahu o co nejuniverzálnější produktový název, který by tak mohl obsáhnout co největší množství potenciálních zákazníků. V některých případech to funguje, tady se obávám, že nikoliv. Až příliš obecným názvem si Two cosmetics (dříve 2SIS) udělalo ze skvělého výrobku něco, co nikomu nic neřekne. Prostě je to příliš „multi“ a taky to trochu smrdí nekvalitním marketingem. Kdyby napsali, že tohle sérum se zinkem hojí akné a zmenšuje póry, tak si myslím, že by jim leckdo utrhal ruce. A možná, že si tyhle medicínské výrazy nemůžou jednoduše dovolit kvůli nařízení EU… O názvu ale tenhle článek není, zrecenzujeme si něco, co mi vylepšilo pleť.

Většinou mě kosmetické značky našich bratov nechávají v klidu. Jsou fajn, obslouží celkem dost velké množství zákaznic, ale není to žádné terno, které by vás zvedlo ze židle. Když se mi do drápů dostala slovenská Two cosmetics, ani jsem se nesnažila si něco myslet. Spíš ze zvyku jsem se podívala na složení, protože naděje umírá poslední, a rázem mi spadla brada: „No ty vole! Tak něco takovýho tu ještě nebylo!“

Vřískla jsem nadšením a hned si to lehce dražší sérum za 499 Kč bez vyzkoušení koupila. A nezklamalo. Je to pecka, díky které mám čistou pleť, dokonce i na bradě a pod čelistmi nic není. Nechápu, kde jsem až do dneška bez zinku byla, jednoznačné top složky tohoto vitamínového pleťového přípravku. A to je další věc – vitamínové… Nejdůležitější dvě složky zde jsou zinek (minerál) a niacinamid (vitamín, jednotné číslo). Ale oukej, slovo „vitamínové“ dělá v pleťové kosmetice zázraky a s minerálem se prorazit nedá, neboť má neatraktivní PR. Jako když jsem v Ekvádoru zašla do lékárny pro nějakou směs minerálů na klouby a dostala jsem mulťák s céčkem a paní nechápala, proč jsem nespokojená… 😀

Recenze Multi – tasking vitamínového séra od Two cosmetics

Konzistence? Sérum není olejové, je gelovité, takže i kdybyste moc chtěli, pleť vám neucpe ani nezmastí. Sory. Složení jednoduché, ale geniální. Je tam jen pár ingrediencí a jsou peckové. Místo vody najdeme na prvním místě hydrolát ze zeleného čaje. Mohla by tam být nacpaná voda jako všude jinde, nebo aspoň aloe, to se hned výrobce tváří profi, ale čajovník čínský (čaj, nikoliv tea tree) ♡ Rostlina bohatá na antioxidanty, které stimulují buňky a zlepšují hojení pokožky.

Obvyklá zahušťovadla jako xantamovou gumu najdeme naštěstí až ke konci složení. To jsou takové ty složky, kterých když je moc, tak se vám přípravek po nanesení další vrstvy (krému, make upu) začne drolit pod rukama. V takových chvílích mám chuť rozeběhnout se proti kachličkám v koupelně… Toto sérum se nedrolí a stačí ho trocha na celý obličej.

Vůni nemá nijakou. Ve složení nejsou žádné parfemace ani éterické oleje, takže kdo má citlivější pleť, jásejte. A čím vás ještě potěší? Třeba kyselinou hyaluronovou na hydrataci pleti a vypnutí kolagenových vláken nebo avokádovým olejem na zklidnění a výživu. Mimochodem, ten olej byste v konzistenci nedetekovali ani omylem, mastný to prostě není.

Složení: camelia sinensis leaf water, persea gratissima oil, niacinamid (10%), sorbitol, zinc PCA (1%), sodium hyaluronate, allantoin, xantham gum, agua, dehydroacetic acid, benzyl alcohol.

Složení lidsky: hydrolát z čaje (antioxidanty), avokádový olej (zklidňuje, vyživuje), niacinamid (borec na póry), sorbitol (zahušťovadlo, hydratuje), zinek (borec na vyrážky), kyselina hyaluronová (borkyně 😀 na hydrataci), allantoin (minimalizace pórů), xantham gum (zahušťovadlo), voda, dehydroacetic acid (antimikrobiální), benzyl alcohol (konzervant).

Dvě látky pro lepší pleť – zinek a niacinamid

Abych se vyžvejkla, k čemu sérum Multi – tasking Two cosmetics je. Multifunkční totiž není, je zaměřené celkem konkrétně a složení i popis výrobce tomu skvěle odpovídají: sérum je vhodné pro aknózní a mastnější pleť s rozšířenými póry. Ocení jak náctiletí, tak dámy ve věku, kdy už mělo pupínkům dávno odzvonět.

Zinek

Zinečnatá sůl kyseliny pyrrolidonkarboxylové má významnou roli v regulaci kožního mazu a je antimikrobiální. Zinek je pro tělo velmi významný minerál, ovlivňuje stav imunity, vlasů, nehtů, kůže a také plodnost. Je to nejúčinnější složka všech kožních mastiček a postrach vyrážek.

Niacinamid

Niacinamid (vitamín B3) obnovuje pokožku, zlepšuje vzhled rozšířených pórů, upravuje matnost a sjednocuje tón pleti. Díky protizánětlivým účinkům je vhodný pro aknózní pleť, pokožku postiženou psoriázou, rosaceou aj.

Osobní hokusy pokusy – co na sérum řekla moje pleť

Mám spíš sušší typ pleti, nemám mastnou ani mastější. Zdálo by se, že výběr takového přípravku je v mém případě blbost. Pupínky se ale můžou objevit vždycky, že jo. No nebudu to dál protahovat – výsledky jsem zaznamenala už asi po 2 – 3 dnech používání séra dvakrát denně ráno a večer (pozn. sérum se používá pod krém, nenahrazuje krém). Celkem brzy se pupínky vyléčily a nové se od té doby moc nedělají. A když, tak jsou mnohem menší a mělčí. Sérum si díky tomu nechávám ve výbavě, neb by mi chybělo. Ve spojení s koloidním stříbrem, které rychle hojí, ale není preventivní (článek tady), skvělé kombo.

Sérum opravdu reguluje tvorbu kožního mazu. Všimla jsem si, že pleť je citelně matnější. V první chvíli jsem si říkala, že to pro sušší pleť není značka ideál. Znát to bylo, ale časem si obličej zvyknul. Na někoho by to ale mohlo být přece jenom moc. Kdo má mastnější pleť a nechce mít, bude spíš spokojený. Sérum mně osobně díky tomu stačí používat už pouze večer, anebo obden, nemusím pořád. Co se týče struktury a barvy pleti – vylepšily se drobné načervenalé nedokonalosti viditelné pouze pro moje oko. A póry? Menší. Suma sumárum sérum (dobrá hříčka):

✔ reguluje tvorbu kožního mazu,
✔ stahuje rozšířené póry,
✔ hydratuje a regeneruje pokožku.

Celkový dojem – opravdu dobrý. Sérum dělá přesně, co má. Má efektivní složení a s účinky je transparentní, jen to kazí nešikovný název. Atraktivní je i průhledná skleněná lahvička – koukatelný minimalismus etikety a lehce jedovatá, avšak líbivá žluto zelená, limetková barva obsahu. A co vy, jaký je váš momentální nejžhavější objev na poli kosmetiky?


Odkaz do eshopu → Multi – tasking vitamínové sérum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *