Už dvakrát mě koloidní stříbro překvapilo svými rychlými hojivými účinky, když mi na bradě něco rašilo. Kůže začínala být celkově v nepohodě, začervenalá a rozhozená. Akné! Týden v háji, než to zase zmizí… Ženský to maj přece jenom těžký. Z celého měsíce máte hormonálně asi tak týden na to cítit se normálně, a pak prostě frčíte na vlnách cyklu, ať se vám to líbí, nebo ne. Pokud nešlo o pupínek způsobený špatnou stravou, většinou jsem se s ním útrpně smířila, protože co s tím asi tak můžete dělat. A tak jsem vzala koloidní stříbro na milost, protože by přesně tohle mělo umět efektivně hojit. Večer jsem si s ním místo potřela a ráno to bylo o HODNĚ lepší. Jelikož se mi to stalo už minimálně dvakrát, asi to fakt funguje.

Co je koloidní stříbro

Koloidní stříbro je opět jedním z těch přípravků, na které slyšíte samou chválu a superlativy. Významnost účinků je natolik zdrcující, že to hodíte za hlavu stylem „mně můžete vlíst s nějakým zázrakem na záda“. Nebo tak to mám aspoň já :)) Výborný. Dostala jsem koloidní stříbro darem a nějakou dobu ho nepoužívala. Nechápala jsem na co. Taková nanicovatá vodička. Nemá to žádný bylinky, výtažky, nijak to nevoní ani nevypadá, prostě nic, co by normálně zaujalo. Co teda koloidní stříbro je?

Koloidní stříbro je pleťové tonikum a používá se na vnější ošetření kůže. Koloid je roztok destilované vody, v němž jsou pomocí elektrod rozptýlené nanočástice kovu, nejčastěji stříbra, ale najdete i zlato.

Pokud byste pátrali po certifikovaném koloidním stříbře, dobrý je český výrobce Lakshmi Narayan. Mají v nabídce kvalitní koloidní stříbro i zlato a pěkně vysvětlené účinky. „Koloidní stříbro je přírodní kosmetické tonikum s antimikrobiálními, hojivými i desinfekčními účinky, které neškodí člověku, zvířatům ani rostlinám. Tento netoxický roztok dokáže zabít až 650 patogenů včetně škodlivých bakterií, virů, parazitů a plísní.“

Účinky koloidního stříbra a jak na pleti funguje

  • Zmírňuje akné,
  • zamezuje množení bakterií,
  • snižuje riziko infekce při poraněních kůže (popálení, odřeniny, bodnutí hmyzem),
  • pomáhá hojení ekzémů,
  • regeneruje namáhanou pleť.

Roztok tohoto ušlechtilého kovu hubí na pokožce patogeny a také bakterii Propionibacterium acnes, která žije na kůži a je původcem nepříjemných pupínků a vřídků. Dalším z pozitivních účinků koloidního stříbra je eliminace nadbytečného kožního mazu, čímž preventivně zabraňuje opětovné tvorbě akné.

Princip koloidního stříbra??

Nejcennější výhodou koloidního stříbra je, že proniká do jádra patogenů a ničí je, aniž by poškozovalo okolní buňky a tkáně.

Recenze koloidního stříbra na akné

Na této hojivé vodičce oceňuju, že funguje rychle a nijak nedráždí ani nevysušuje. Ošetřit si pupínek tea tree olejem je sice taky oblíbený způsob, jak se toho zbavit, při častém používání ale zanechává na kůži suché fleky podrážděné kůže, o které stojíte asi tak stejně jako o akné… Koloidní stříbro mi tohle nedělá. Zastaví zhoršování a pleť se mně osobně během 2 dnů hodně pročistí, projasní a celkově zklidní. Překvapila mě u toho ještě jedna věc: koloidní stříbro mi čistí a zmenšuje i zapouzdřené hrbolky čehosi v hlubších vrstvách pleti, se kterými jinak nejde moc hnout. A tak jsem ho začala používat pravidelně v inkriminující předtýden v měsíci a fakt to vypadá o dost líp. High five!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *