Kdysi jsem dostala radu, že bych se měla věnovat nějaké umělecké činnosti, kosmetice a oblečení. A že bych s tím měla jít ven. Tehdy jsem studovala ekonomii (takže jsem chodila oblečená jak sekretářka), závodně sportovala (rozhodně né ženská záležitost) a používala hlavně levou polovinu mozku. Neměla jsem nejmenší tušení, čím se tu na světě zabavím, takže jsem to ze své tehdejší perspektivy zahodila jako totální blbost. Stačilo pár let a voalá – radost mi dělá focení, ze psaní se stal důležitý nástroj pro rovnováhu a kosmetika s dalšími holčičími věcmi mi zpříjemňují mentální rozměr života. Je to někdy sranda.


Nejlíp mi bylo na carnivore diet. Howgh

Asi rok a půl jsem byla vegetariánka a byl to ten nejblbější nápad, co jsem měla. Vesele jsem si ničila zdraví ve jménu ideologie, která rovnováhu nepřinášela (ani nemůže, když je to ideologie). A o tu mi jde. Takže jakmile zjistím, že mi něco kazí můj vztah k životu, kašlu na to a posílám to pryč. Slintám po sladkém větrníku, i když se mi po cukrech blbě spí, k snídani si klidně dám tatarák a i když byste na mě nejradši navlékli něžné oblečení a perličky, moje pravá podstata je někde jinde – nosím kožené doplňky a v mé energii je vždycky něco, co byste přece jenom nečekali.


Žila jsem 7 měsíců v Ekvádoru

A to s sebou nese spoustu věcí – krásné zážitky, výbuch v hlavě, nové obzory a jak to tak vypadá, možná i trochu jinou budocnoust, protože – hoho – provozuji eshop s indiánskými výrobky! Jmenuje se Odindianu.cz a najdete tam ty jejich tradiční výrobky s krásným designem, které se mi na trzích tolik líbily! A doufám, že to bude jenom přibývat 😉

Co jsem v Ekvádoru dělala? Nejdřív přednášky o menstruaci pro domorodé ženy, pak jsme vinou karantény zůstali půl roku v místní kuchyni. Dobrovolná práce byla úžasná a neskutečně přínosná zkušenost, ale něco tak mimo mou zónu jsem snad nezažila. Rubrika Toulky u indiánů pro vás schovává příběhy a zážitky z míst na druhém konci světa, který je tak jiný a tak krásný…


Fotím a píšu

Když mám volno, vylepšuju prostor, ve kterém žiju, protože mi vadí nesoulad. Pomáhají mi u toho principy feng shui, které mám opravdu ráda. Už párkrát se mi díky nim podařilo do života přitáhnout zajímavé věci. S chutí oblékám kožené doplňky, kameny a jiné pravé materiály, a zároveň jsem schopná slintat nad povrchnostmi a vyplnit si tím celou hlavu. Dostává mě rytmus bubnů a hlavně japonský bubenický spolek Yamato. Potěšením je mi tvorba impresionistů, maso a teplý mlíko s medem. Miluju zvuk deště nebo tradiční čínskou medicínu. Podle toho, co píšu, by se mohlo zdát, že mi vyhovuje kreativní prostředí a že neholduju řádu. Hele, ne. V bordelu a chaosu se mi blbě přemýšlí. A jakmile mám plán, radím všem mi ho nenarušovat :)) Z domova jsem si odnesla praktické věci o zdraví a fotografování, z obchodní práce vztah k zákazníkovi a ze svého dětství na venkově pouto ke kratochvílím na louce, na poli, v sadě a všude, kde je příroda a prostor.

Jmenuju se Bára a vrhla jsem se na dovážení indiánských výrobků, krásný eshop tu! Jsem fotografka. Svá nejnovější fotografická zachycení přírody si odkládám pro potěchu všech na svůj instagram @bymysense, tak se nezapomeňte podívat. A jsem také copywriter. Lehkou ukázku mé copywriterské práce najdete tady, Každý komentář a vaše zastavení tady mě potěší. A i když za sebou nezanecháte žádnou viditelnou stopu, doufám, že hezký pocit z návštěvy mých stránek vám vždycky zůstane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *