Milý čtenáři, než utečeš, zjednoduším ti, co bys na tomto blogu mohl najít, abys neztrácel čas luštěním a proklikáváním. Půjdu rovnou k věci a rozhodnutí, jestli tě to obohatí, nechám na tobě. Tak tedy: na By my sense najdeš recenze převážně přírodní kosmetiky a zkrášlovacích matlátek. Klid, jestli nejsi fanda mejkapu či krémů, další a asi nejdůležitější téma je zdraví. Potřebuji rozumět signálům svého těla a tak se různě šťourám v souvislostech. Perlička k dobru: víš, co se stalo, když jsem jednou ty signály ignorovala a nechtěla poslouchat? Tělo mi to dalo najevo takto – ve snu mi symbolicky praštilo telefonním sluchátkem! Jestli ses ani teď nechytil, prozradím ti, že jsem žila mezi i-n-d-i-á-n-y. No fakt! Posledním velkým tématem je tady povídání o mém dobrovolnictví v Ekvádoru a o životě v malé zapadlé horské vesničce mezi mraky. Na web se ti bude příjemně koukat, jsem fotografka přírody. Všiml sis? Všechny fotky tady jsou moje, mám ráda, když z nich čiší barvy a radost. Tak už končím, shrnu ti to – kosmetika, zdraví, indiáni a nádherná příroda. Zajímá tě víc? Jmenuju se Bára a provedu tě.

Kdo se byl schopný na vejšce nadrtit skripta nazpaměť, aniž by tomu nějak víc rozuměl, ten mě fascinoval. Já něco takového nedokázala. Jednolitý text jakéhosi učiva byl pro mě mor. Vytvářela jsem si v hlavě ze znalostí příběh, který dával smysl a který měl své souvislosti, aby to vůbec mělo nějaký efekt. Kdyby člověku na začátku školní docházky řekli, že paměť každého funguje na jiném principu a že když te svůj princip znáte a využijete, mnohé strasti bychom si ulehčili. Pamatuji si obrazy a pomáhají mi pocity a dojmy.

Mám za sebou studium ekonomie. Ekonomické myšlení je mi vlastní. Je praktické a nekompromisně sděluje, jestli věci jsou v rovnováze, nebo se vychylují.


Nejlíp mi bylo na carnivore diet. Howgh

Když jsem jeden podzim seděla večer doma ve svém bytě a přemýšlela, kterou z pracovních nabídek přijmu, vzduch kolem měl zatajený dech. Rozhodla jsem se totiž udělat nakonec pěknou šílenost. Vybrala jsem si svá přání s tím, že je alespoň jednou musím zkusit zrealizovat. Potřebovala jsem zjistit, jestli to, co si pořád představuju, je správné, nebo úplná blbost, a já to mohla konečně pustit z hlavy. Leckdo si zaťukal na čelo a já taky. Vsadila jsem všechno s plným vědomím, že je možné, že dělám životní chybu a že si ten život pěkně poseru.


13 let jsem závodně hrála softball.
Americký sport, kde se řeže pálkou do míče, upaluje po metách
a válí po antuce

Neposrala, nebo to tak do teď alespoň vypadá, haha. Věci se odvíjí v souladu s mými nastaveními, což je další sranda. Sama sobě jsem svým limitem, něco jde těžko urychlit. A tak si tak postupně zjišťuji, co jsem si o sobě myslela blbě a co je naopak fajn. Objevuji možnosti, jak uplatnit některé své talenty a specifická nastavení, o kterých jsem buď nevěděla, nebo je neměla ráda, protože mi předtím nedávaly smysl.


Sluší mi věci z kůže

Jakmile mi něco vadí a cítím ve svém životě nějakou zeď, nedám si pokoj, dokud nestojím na suti. Znáte to psychologické cvičení, kdy si máte podle svého představit jednoduché obrazy jako je kůň, les nebo právě zeď? Vaše osobitá představa těchto obrazů je symbolické vyjádření určité životní oblasti. Tedy to, jak si to představujete, odráží, jak na tom jste. Kůň = partner/ka, les = život, zeď = překážky atp. Já třeba ve svých představách zeď nevídám, protože se mi s ní jednoduše nechce žít. Potřebuju prostor.


Jsem copywriter a fotograf

Baví mě kosmetika, oblečení, věci z kůže, irská hudba, feng shui, solné lampy a jiné krásné šutry u mě doma. Dostává mě rytmus bubnů a hlavně japonský bubenický spolek Yamato. Mám ráda tvorbu impresionistů, maso a teplý mlíko s medem. Miluju zvuk deště nebo tradiční čínskou medicínu. Podle toho, co píšu, by se mohlo zdát, že mi vyhovuje kreativní prostředí a že neholduju řádu. Hele, ne. V bordelu a chaosu se mi blbě přemýšlí, takže když mi někdo neohlášeně naruší moje plány, nejsem ten nejpříjemnější člověk na světě. Z domova jsem si odnesla strašně moc praktických věcí o zdraví, fotografování a naštěstí alespoň lehké naředění vlastního odporu k technologiím. Ze svého dětství na venkově zase silný vztah ke kratochvílím na louce, na poli, v sadě a všude, kde je vánek a prostor.

Jsem copywriter a fotograf. Svá nejnovější fotografická zachycení přírody si odkládám pro potěchu všech na svůj instagram @bymysense, tak se nezapomeňte podívat. Lehkou ukázku mé copywriterské práce najdete tady. Pokud vás bude něco zajímat, ozvěte se mi do komentáře nebo do emailu. A i když za sebou nezanecháte žádnou viditelnou stopu, doufám, že hezký pocit z návštěvy mých stránek vám vždycky zůstane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *