Australské slunce se špetkou Mexika zachycené v krémovém rozjasňovači značky Ere Perez. Přírodní kosmetika s bylinnými výtažky, jednoduchostí a záměrem vyzdvihnout krásu ženy v souladu se zdravím. Vybrala jsem si rozjasňovač v odstínu Falling star. Jak takový přírodní hvězdný třpyt na tvářích vypadá? Povíme si, co je celá značka zač.

Ere Perez. Mexičanka v Austrálii

Ere Perez je původem z Mexika, kde vyrůstala. Vidíte to taky? Barvy, život, slunce. Obklopená dědečkem bylinkářem a matkou, která vyráběla domácí mastičky a různá zkrášlovadla z přírodních ingrediencí, si odnesla do života silný vztah k přírodním produktům a jejich působení na lidské zdraví a krásu. Co s těmi vědomostmi udělala? V roce 2004 založila svou značku přírodní kosmetiky s cílem umožnit ženám, aby zářily zevnitř ven pomocí produktů, které budou vyživovat, chránit a zvýrazňovat přirozenou krásu. Zajímá vás, jaký je hlavní claim značky? Pro Ere je nejdůležitější zdravě zářící pokožka…

Jak moc je Ere Perez přírodní?

Musíme si to prověřit. Přírodní kosmetika má pro výrobce poměrně velké mantinely, ve kterých se můžou pohybovat, proto vám tady do pár vět shrnu, jak si Ere Perez stojí, protože všechno má svoje pro a proti.

Věděli jste, že každá značka kosmetiky je pro někoho dobrá? Černobílé vidění vás zbytečně omezí. Proč? Čím přírodnější kosmetiku budete mít, tím bude mít specifičtější vlastnosti a větší omezení. Např.: budete se muset rozloučit s některými dostíny; nemůžete počítat s tím, že přírodní make up bude držet celý den a že bude matný; rozhodně vám v koupelně nevydrží dva roky; a když chcete přírodu, připlaťte si, ta není zadarmo. Co se stane, když se budeme chtít víc pohybovat u té proklaté chemie, která je levná a u které máme dojem, že prostě funguje? Čím víc se kosmetika blíží konvenci, tím je produkt zpravidla uživatelsky příjemnější. A máte to. Znamená to, že malovátka mají matný finiš, že drží jako blázen, že mají spoustu líbivých odstínů a nízkou cenu, a když je na pár let zapomenete v koupelně, pravděpodobně se s nimi vůbec nic nestane. Ještě jednou. Každá značka se hodí pro někoho jiného, ale vždycky svého zákazníka má.

Ere Perez nedisponuje žádnými oficiálními certifikáty, po kterých tady v Evropě bažíme, nicméně oficiálně má Cruelty free od PETY (netestováno na zvířatech) a CO2 neutrální od The Carbon reduction institute. Dále prohlašuje, že nepoužívají žádné GMO složky, přidali se k udržitelným principům a z většiny jsou veganská kosmetika až na pár výjimek s včelím voskem. Ere Perez občas obsahuje syntetické složky a azobarviva. Díky tomu tato dekorativka dobře funguje, tedy barví a drží (vždy je to něco za něco). Neobsahuje ale parabeny, silikony, žádnou děsivou chemii ani nic extra škodlivého. Složení je většinou jednoduché a vymyšlené tak, aby bylo pleti dobře především pomocí bylinek, olejů, másel a výtažků.

Ere Perez osobně…

Pro koho se teda kosmetika Ere Perez hodí?

Dekorativka Ere Perez se hodí pro ty, které mají rády minimalistický přírodní zdravý vzhled bez výraznějších odstínů. Pokud si některá ráda hraje a je kreativní, tady nepochodí. Ere má podtrhnout vaši přirozenou krásu, není na blbnutí. Vegankám se tato značka bude zamlouvat, neb skoro! všechny produkty jsou bez živočišných složek (jinak netestované jsou samozřejmě, protože v EU se dle zákona žádná kosmetika testovaná na zvířatech prodávat nesmí, rozumíme si?). Pokud vás zajímá hlavně složení a jeho maximální čistota, pak budete spokojené tak
z 80%. Suma sumárum?

Ere Perez je minimalistická přírodní dekorativka se svěžím přirozeným vzhledem pleti, jejíž odstíny dobře barví a drží.

Konečně se zakousneme do toho vanilkového rozjasňovače…

Byla jsem nadržená na vyzkoušení tohoto rozjasňovače. Jen si to představte – krémové světlo, co přilne k vaší pleti a dodá jí jas mládí a svěžesti! Krémové produkty jsou vždycky o něco více přirozeně vyhlížející než produkty pudrové. Majitelky sušší pleti si budou libovat, proto jsem po tomto malovátku také sáhla, silně mě to zajímalo. Na druhou stranu se krémový produkt během dne může trochu hýbat a trochu více lesknout.

Balení tohoto rozjasňovače je vcelku sympatický. Klasická kulatá pánvička v rozměrech, jaké mají třeba pudry. Výhodou balení je, že je opravdu tenké a nezabere tolik místa. Nádoba je plastová, není skleněná, takže je lehká a dobře manipulovatelná. Jednoduché bílé víčko se stříbrným nápisem Ere Perez a průhledná pánvička. Hezké a prosté. Zatím jsem to nerozflákala.

Složení: Caprylic /capric triglyceride, hydrogenated olive (olea europaea) oil, candelilla (euphorbia cerifera) wax, cocoa (theobroma cacao) butter, ozokerite, avocado (persea gratissima) oil, grape (vitis vinifera) seed oil, vanilla (vanilla planifolia) extract, tocopheryl acetate (vitamin E). May contain: +/- iron oxides, CI 77019, CI 77891.

Složení lidsky: přírodní změkčovadlo z glycerinu a kokosového/palmového oleje, upravený olivový olej (není tak mastný), kandelilový vosk (rostlinný), kakaové máslo (super výživa), minerální vosk ozokerit (drží vodu a tuky pohromadě), avokádový olej (výživný, pro citlivou pleť), hroznový olej (lehký, ne moc mastný), vanilkový extrakt (vůně pohody), vitamín E (na vrásky a jako přírodní konzervant), barviva.

Odstín Falling star je champagne se stříbrným podtónem. Juj!

Odstín Falling star je klasický champagne se stříbrným podtónem, tedy pro studené typy jako dělané. Druhý odstín San halo, který Perez má, je tmavší a má spíše zlatavý nádech. Hodí se pro teplé či opálené typy. Když pánvičku otevřete, ucítíte jemný nádech vanilky. Proč je ve složení zrovna vanilka? Dle mého čistě kvůli tomu, že je to silně konejšivá vůně pro ženy – sladká, hladivá a pohodová. Sama o sobě na pleti žádné zázraky nedělá. Si myslím. Někdo jiný názor?

A jak se s rozjasňovačem Ere Perez pracuje? Nejlepší je použít prst a jemně vďupat tam, kam chceme. Ve chladném počasí je obsah tužší a pár vteřin trvá, než se pod prsty rozehřeje. V teplém počasí může být hodně na měkko, ale ještě se mi nestalo, že by rozjasňovač ztratil konzistenci úplně. Složky se ani v horku od sebe neoddělují.

U přírodního produktu můžeme nabýt dojmu, že musíme dát větší množství, aby bylo něco vidět. Pochybovala jsem o nějaké extra záři, tak jsem zprvu nešetřila a pořádně se mázla. V pokoji to vypadalo docela v pohodě, že jo, dokud jsem se během dne nezahlédla v nějakém zrcadle. Leskla jsem se jak psí kulky! S množstvím jsem to přehnala, od té doby dávám málo a fakt to stačí pro přirozený, ale šťavnatý a zajímavý vzhled. Jo, kdyby vás náhodou napadlo, že by to mohlo rozjasnit okolí pod očima, kam se dává korektor, tak já už jsem to vyzkoušela. Hooodně blbej nápad. Kruhy byly vidět furt a ještě se navíc leskly do dálky. Nevím, na co jsem u toho myslela. Připadalo mi, že ten rozjasňovač nebude nic dělat. No tak ne, dělá.

Ere Perez rozjasňovač Falling star swatch. Takhle vypadá na kůži.

Dávám si ho hlavně na vršek lícních kostí a pod obočí, takové céčko. Jestli tenhle rozjasňovač zvýrazňuje nedostatky pleti? Připadá mi, že je to ve středních mezích. Póry sice vidět jsou, když tam nějaké jsou, ale ne víc, než bez rozjasňovače. Asi se může stát, že majitelky více narušené struktury pleti nebudou skákat radostí do stropu, ale to se jim stane skoro s každým rozjasňovačem. Ideální je dát si rozjasňovač ještě před nanesením tvářenky, oba produkty se pak hezky na pleti spojí, aniž byste měly na lícních kostech divný lesklý šlic.

Ere Perez rozjasňovač mi v mém malovacím arzenálu jako jediný stačí, nepotřebuji víc. Je skvělý, když chci být hezčí, ale ne zmalovaná, dá se samozřejmě nosit i jen tak. V pánvičce máte 12 ml (za cca 699 Kč) a vzhledem k tomu, že stačí menší množství, myslím si, že i dlouho vydrží.
Na moje požadavky nenápadné krásy alá vypadám takhle běžně každý den bohatě stačí. Tento odstín Falling star můžu nosit kdykoliv, i když jsem hodně bledá a bez barvy.


Kde vanilkový rozjasňovač ukořistit?

Ladybio.cz – vanilkový rozjasňovač Falling star za 699 Kč
Biooo.cz – vanilkový rozjasňovač Falling star za 699 Kč
Krasnakazdyden.cz – vanilkový rozjasňovač Falling star za 699 Kč
Biobalicek.cz – vanilkový rozjasňovač Falling star za 679 Kč
Notino.cz – vanilkový rozjasňovač Falling star za 699 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *