Musela jsem si počkat, až budu mít na tuhle vůni náladu, abych ji dobře vystihla. Daisy od Marca Jacobse oblékám ve chvíli, kdy se cítím jaksi citlivě. Kdy potřebuju něco něžnýho, co nebude rušit moji rovnováhu. Sedí mi ve chvílích vnitřní nostalgie, kdy se jako nejlepší nápad jeví zabalit do svetru a s čajem v ruce a se svíčkou zůstat v křesle. Daisy je hladivá květinovka a nejněžnější ze všech. Je jako sladká náruč, do které se chcete zabalit.

Co si pamatuju, slintala jsem po ní vždycky. Taky si ale pamatuju, že mi tam věčně jedna složka vadila nebo jaksi něco chybělo. Proto jsem otálela a nebyla si 100% jistá. Přitom kdykoliv, když jsem si k ní čichla, tak mě dostala a oblažila svou jemností a krásou. Vnitřně jsem se rozplynula. Zjistila jsem, že je to spíš o tom, kdy Daisy nosím – ve specifických chvílích vnitřní tichosti. Pokud nemám to správné naladění (a to mám jednou za čas), přijde mi plytká. Jenom sladší kytky a nic. Daisy je určená pro něžné chvíle, kdy nic nevystrkuje své růžky.

Jaký je oficiální popis výrobce? Daisy je jiskřivě květinově – dřevitá vůně, svěží a ženská zároveň. Je věnována sofistikované, svůdné a oslnivé ženě, která zároveň usiluje o jednoduchost. Je zachycen v krásném flakonu zdobeném květy sedmikrásky. Daisy pohladí ovocnými jahodovými tóny, intenzivní zelenou vůní listů fialky a jiskřivě kořeněného růžového grapefruitu. Jeho srdce bije v květinovém rytmu složeném z hedvábné a opojné gardénie, jemných fialkových a jasmínových lístků. Jemně pudrový základ je složený z bílého dřeva, vanilky a pižma.

Musím říct, že to sedí. Vůně je jahodově pudrová, sladká po gardénii a sametová po pižmu (upřímně bych tam sama o sobě žádnou jahodu nerozeznala, ale namíchali to primově). Spíše než svěží tak je lehká, lehounká jako peříčko. Dámy, které nemají rády těžké parfémy nebo jakékoliv těžké složky, by s Daisy mohly kamarádit. Jaké složky tato vůně přesně obsahuje?

Složení Daisy Marc Jacobs – hlavně gardénie a sametové pižmo

hlava lístky fialky, krvavý pomeranč, jahoda (nevoní lacině!)
srdce fialka, gardénie, jasmín (hlavně kytičky)
základ pižmo, bílé dřevo, vanilka (sametové, žádné těžkosti)

Vůně zůstává svá i po rozvonění. Po pár hodinách nebudete vonět vyčpěle divným sladkým pudrem, ale pořád po Daisy – sametově hebce. Je cítit gardénie s trochou vanilky, ale hlavně pižmo s bílým dřevem, které zajišťují velmi příjemnou formu sladkosti. Žádnej cukrkandl, ze kterýho byste se šli vyzvracet. Víčko je krásný, neb kvituji ho trochu jako nepraktický. Tak nějak se blbě vleze do kosmetické taštičky, je větší, do toho mám trochu nervy, že se mi v tašce nějak poškodí, sedmikráska se utrhne apod. Dobře ale drží, což je od něj sympatické. Lahvička je sama o sobě super – dobře padne do ruky, velikost akorát.

Tahle sedmikráska není pro chvíle rebélie…

Co je na tomhle pafrému momentálně nejskvělejší? Už tolik nestojí a to jde o kvalitně zpracovaný parfém. Jde o hit z roku 2007, který se stále prodává a který má do dneška tolik dalších verzí – Daisy Dream, Daisy Love, Daisy So fresh, takže je z čeho vybírat. Průhledný flakon s bílými květy obsahuje toaletní vodu, černý flakon se zlatými květy vodu parfémovou. EDP se bát nemusíte. Není nijak výrazně jiná nebo těžší, spíš déle vydrží, takže klidně můžete jít rovnou do té. Výdrž EDT je na jemnou květinovku opravdu dobrá, tři hoďky dá v pohodě.

Jak vidíte, jde o vůni květinovou, jemnou, něžnou, do sladka. Bude se hodit na něžné chvilky, nenáročný den. Nevykoukne z ní na vás nic, co by vás mělo obtěžovat. Maximálně tak její sladko květinová plytkost, pokud zrovna budete v jangu a budete chtít razit světem svojí cestou. Daisy není pro chvíle rebélie, velkých výkonů a průraznosti. Je něžná a neobtěžuje okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *