Říkáme jim Bušovky. Esence z buše. V originálním názvu Australské květové esence. Kdo je nezná, určitě ťukne do nosu nápověda, že je to to samé jako Bachovky, jen vytvořené v Austrálii z australských bylin. Myslela jsem si, že rozdíl v tom nebude, a on je přitom obrovský. Bušovky stejně jako Bachovky harmonizují naše emoce a psychiku, jen to umí tak nějak rychleji a znatelněji. Po příjezdu z Ekvádoru jsem si šoupla kombinovanou esenci jménem Očištění – Purifying.

Jak fungují Bachovy i Australské květové esence

Leckdo se v tom plácá. Jak tahle věc, kterou všichni kapou při stresu a neschopnosti usnout funguje? První flaštička je při nákupu vždycky doprovázená nutnými obličejovými výrazy typu „na mě si s nějakou duchařinou nepříjdete“, popřípadě „je to blbost, ale já to zkusím“. Nakonec to lidi řešit přestanou, protože se jim uleví, a i když tomu pořád nerozumí, vezmou Bachovky na milost.

Princip je jednoduchý. Bachovky neotevírají sračky, pardon, ale naši sílu

Ono to není tak těžký. Jako lidi se rodíme přirozeně harmoničtí a otevření vůči světu i vůči sami sobě. Občas se stane, že je nějaká situace až příliš tíživá na to, abychom to v daném okamžiku adekvátně zpracovali a ona nás dál už neovlivňovala. Někdy je takových nánosů míň, někdy víc. Nevýhodou je, že nás tyhle zkušenosti občas brzí. Objeví se ve chvíli, která s nimi třeba nemá vůbec nic společného a místo toho, abychom tomu nevěnovali pozornost, tak se zaboříme do starého problému a přítomnost nám uteče. Bachovky ani Australské květové esence nepracují tzv. s našimi traumaty ani neuvolňují žádnou negativitu. Dělají něco mnohem lepšího.

Principem Bachovek a Bušovek je spojit nás znovu se svou silou. Ta je totiž někdy pod vším tím bahnem tak trochu pohřbená a my můžeme tápat.

Lidský organismus je složený asi ze 7 různých těl, neboli úrovní/vrstev. Všechny dohromady tvoří člověka a jeden celek. Naše fyzické tělo je tou poslední vrstvou s nejhrubší energií. Je hmotné a můžeme si na něj sáhnout. Všechny ostatní vrstvy jsou nehmotné a jsou různě kolem nás. Bachovky s Bušovkama působí právě na tato naše nehmotná „těla“, která jsou pro zdraví neméně důležitá.

Já si to představuji jednoduše. Někdy nám prostě chybí síla na to, abychom se s něčím poprali, případně se na něco vykašlali. A tak se tak plácáme a hrotíme a propadáme se kamsi do hlubin, kde žádný řešení neleží. Bachovky a Bušovky nás v tu chvíli spojí s naší silou, pokud se k ní chceme dostat oklikou, nebo se k ní už ani dostat neumíme. Přirozeně se pak přeneseme přes tíživý bod a některé nánosy se rozpustí, aniž by nás cokoliv zavalilo.

Jaké jsou výhody užívání Bachových a Australských květových esencí

Je účinek květových esencí trvalý? To záleží na hloubce a intenzitě každého problému. Některé věci se skutečně rozpustí hned a některé potřebují více času a více lahviček. První velkou výhodou těchto esencí je, že se s nimi nebudete cítit hůř, pokud to není přímo osobitá reakce vašeho organismu. Druhou velkou výhodou je, že se dají kombinovat téměř s čímkoliv. Jelikož se nejedná o lék, který by nás léčil pomocí chemické reakce (tak, jak to dělá většina věcí z lékárny), ale o jemné výluhy z rostlin, působí také na jemnější části našeho já – na emoce. Ale dost už vysvětlování. O čem je tedy kombinovaná esence Očištění?

Recenze Australské květové esence Očištění

Na co je? Účinky a zaměření

Dle oficiálního prohlášení je esence Očištění kombinací šesti australských bylin a má za úkol odlehčit nám, když jsme zavalení. Díky tomu máme posléze v sobě opět větší jasno a lehkost. Asi nejlíp to vystihuje vyjádření, že se nám prostě „lépe dýchá“.

Důležitý detail, který zde osobně vnímám, je, že v jádru mám záležitost pořešenou, pouze na mně něco sedí. Pokud si danou věc chci nejdříve vyřešit, myslím si, že je to na jiný kapky. U výběru správné esence je důležité chápat podstatu toho, co potřebujeme. Dám několik příkladů.

Esenci Očištění potřebujeme ve chvíli, když máme na sobě obecně nefunkční nánosy, které nás zavalují a brzdí a kterých se potřebujeme zbavit.

Tak třeba když vás drtí nějaká záležitost na domácím poli i dlouho potom, co se stala. Spíš než po Očištění bych sáhla po esenci Vztahy. Narovnává staré vztahové pokrouceniny, odstraňuje odtažitost a bloky na itimní úrovni a harmonizuje vztah k otci i k matce. Když tak nad tím přemýšlím, přesně po esenci Vztahy bych si dala Očištění…

Nebo když potřebujete pro něco konkrétního najít řešení a nějak se vám nedaří. Lámete si hlavu a nevíte, co dělat. Pak byste spíše ocenili esenci Tvořivost. Proč? Tato esence pomáhá najít, uvolnit, zvýraznit a použít řešení a nápady, které jsou v danou chvíli nejlepší. My totiž v tomhle případě nepotřebujeme tzv. vyhazovat, ale naopak nechat něco nového přijít.

Stává se vám často, že přijdete domů po kontaktu s lidmi vycucaní? Očištění vás může krátkodobě cizích zátěží zbavit, možná by ale mnohem lepší byla esence První pomoc. Ta totiž posiluje ochranné energetické pole, takže jsme přirozeně odolnější a nevhodné věci k nám tolik neproniknou.

Jste zavalení prací a máte z toho stres? Pak je vhodná esence Zklidnění. Pomáhá najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem a přináší klid, když je toho moc. Oproti tomu esence Očištění je od toho, abychom se zbavili nahromaděných nefunkčností, které již nepotřebujeme. Snad se mi povedlo vystihnout jádro bušovského pudla…

Jak mi to zafungovalo

Po příjezdu z Ekvádoru jsem měla až moc myšlenek a nápadů na to, co bych mohla, a cítila jsem, že jen část z toho je funkční. Byla jsem zavalená celým tím pokračování takové životní změny a měla roztříštěné soustředění. Věděla jsem, že takhle se nepohnu. Esence Očištění mě zbavila toho velkého množství všeho, co mi zrovna vířilo hlavou… Po pár dnech se mi tam usadily pro mě v tu chvíli podstatné věci a věděla jsem, na co se soustředit a čím se zabývat. Myslím si, že by mi lépe posloužila esence Změna, ale neměla jsem ji zrovna po ruce. Esence Změna je skvělá ve všech nových obdobích života, protože ukazuje, jaký je další nejbližší a nejlepší krok, a vede nás, pokud stojíme na křižovatce.

Takže tak. Hlodá vás, jestli by nějaká Bušovka nebyla vhodná i pro vás? Všechno si můžete proštudovat na originálním českém eshopu s Australskými květovými esencemi Life Direction. Enjoy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *