Oficiálně oslavuji a vítám novou životní fázi! Přišla ke mně potichu během jedné klidné noci a vyplnila beze slova celé mé nitro. Nebylo cesty zpět, což už nebylo delší dobu. Trocha nostalgie a klidu, který jsem potřebovala, mi přišly vhod. Jsem ráda, že je to za mnou. Člověk občas neví, jestli má být rád, nebo brečet, když vás život, zkušenosti a věk nesou jinam. Cítím klid a těším se na to nové, pohodové období. K oslavě svých narozenin jsem posbírala 32 myšlenek alias lekcí, které jsem vítězoslavně pochopila. Všechno nejlepší!

I. Rebélie není třeba. Někdy opravdu není nutné za každou cenu narušovat zaběhlé pořádky. Život je vlastně docela jednoduchý, když děláte, co máte a co je obecně přijímáno. Třeba stačí, když se do práce profesionálně oblíkáte a děláte dobře to, co vedení považuje za nejlepší.

2. Nikdo ti nestojí za zavřené srdce. Ať už jsou lidé jakýkoliv a děje se cokoliv, nikdy nikdy nikdy ti nesatojí za zavřené srdce. Nenechat si srát na hlavu, říkat ne a zůstat otevřená vůči životu, může jít ruku v ruce. Otevřené srdce osvěžuje, přináší radost a nové zážitky i lidi.

3. Čím víc lidí naštvete, tím líp, aneb kdo si umí udržet svoje hranice a hodnotu, tak vždycky prostě někomu vadí.

4. Nech ideologie být, neudělají ti dobře. Ideologie nebo jakýkoliv výrazný myšlenkový/názorový směr, který má své přesné identifikační body v určitém životním stylu, žádnou rovnováhu nikdy nepřinese. Unese tě to mimo realitu a naruší vztah se životem, tak proč to dělat?

5. Nepotřebuješ si rozumět s duchy, ale se životem.

6. Když tvému tělu nebo psychice pořád něco chybí, doplňuj! Nikdy nevíš, jak moc velké deficity můžeš mít, proto neváhej do sebe klopit doplňky stravy ve větší míře klidně i kolik let v kuse. Až ti bude dobře a nebudeš je potřebovat, tak to poznáš.

7. Vyhoď proboha tu kosmetickou taštičku, kterou jsi používala na střední škole. Ano, nakupovat si pro sebe nové věci je v pořádku, i když je tzv. nepotřebuješ. Není nutné čekat, až se ti ta věc – stářím a používáním – sama rozpadne pod rukama. Měj se ráda a pořiď si cokoliv, po čem toužíš. A hlavně s tím na nikoho a na nic nečekej.

8. Používej peníze, aby ses naučila být jejich vlastníkem. Pokud se jedinec aktivně sám nerozhodne, co se s nimi bude dít a do čeho je vloží, vždycky přijde něco nebo někdo, kdo nakonec rozhodne za něj…


9. Cvič, sportuj, dělej něco. Se zatuhlým, nepružným a bolavým tělem se tím světem chodí prostě mnohem hůř.

10. Být normální a obyčejná je někdy hrozně úlevný. Proč furt ve všem hledat nějaký extra buřty?

11. Nemusíš být milá na všechny. Pokud je člověk přes den milý jen na pár jedinců a ten zbytek je prostě zrovna na zabití (nebo i ty), tak si to nevyčítej. Můžou ti totiž všichni vlést na záda 🙂

12. Hledej svou rovnováhu a nauč se ji udržovat. Práci se sebou by měli vyučovat už na škole, aby člověk do té dospělosti nevpadnul zmatený jak včela po zimním spánku. Jen dostatek energie a pravidelná pohoda ti umožní užívat si život a mít se dobře. Proč pořád překračovat svoje hranice, dělat víc nebo se něco snažit urychlit? Hrotit cokoliv nemá vejšku, stejně ti bude akorát blbě.

13. Nenech se zmást tím, co se obecně v jídle považuje za zdravé. Třeba zrovna tobě je po tom pořád špatně. Neboj se jít jinou cestou a živit se tak, jak ti vyhovuje. Z každého jídleníčku a diety si pro sebe vem to dobré a nech u toho otevřenou hlavu. Možné je všechno a špatně není nic.

14. Neboj se chyb, tak to prostě je. Chyby jsou součástí mládí a smělých nápadů nebo i hloupostí. A co? Nic. Jsou to zkušenosti a je v pořádku je mít. Nejseš tu od toho, abys prošla životem jako svatá. To totiž vždycky vyhovuje hlavně tvému okolí…

15. Odjeť alespoň jednou v životě na pár měsíců do zahraničí. Zahýbe to s tvými nefunkčními vzorci, že se nebudeš stačit divit. Tam venku v cizí zemi tě to prostě donutí se okamžitě změnit.

16. Každej den, kdy člověk může vstát z postele a jít něco dělat, je požehnáním. Třeba takové sporty – svalová slabost z netrénovanosti je asi to nejmenší.

17. Jediná svoboda je v aktivitě. A když nechceš bejt aktivní, buď pasivní a dělej to nic tak intenzivně a tak dlouho, až se ti z toho jednoho krásného dne udělá šoufl. A pak se na to konečně vykašleš.

18. Tvoje sebevědomí nezávisí na nikom. Na NIKOM.

19. Dělat si v životě pravidelně radost je základní výbava, bez které se celkové zdraví neobejde. Může to vypadat všelijak – marnotratnost, lehkomyslnost, nedostatek disciplíny a pracovitosti apod. Pravdou je, že je to nutná součást každého dne, bez které to dlouhodobě nejde.

20. Ceň si svých zemřelých příbuzných. Stojí ti po boku, mají tě rádi a tahají za nejrůznější nitky, aby ti pomohli dojít ke štěstí.

21. Piš si deník. Cokoliv, co se v tobě honí a nedá ti pokoj, vyplivni na papír. Jakmile si to tam odložíš, přestane to na tebe působit. Je to velmi efektivní způsob, jak v sobě pořád něco nepřežvykovat nebo nezahltit okolí něčím, co stejně není pro jejich uši.

22. Lidem se neříká všechno, i když to člověk kolikrát udělá nebo by kolikrát udělat chtěl. Jsou určité části sebe sama, které mají zůstat utajeny pro každého.

23. Život tě vždycky vyživí, ať jsi v jakékoliv situaci, protože nic jiného ani neumí. Jen ho člověk k sobě musí umět pustit a nelpět na rigidních představách.

24. Ne všechno nové je dobré a ne všechno staré bylo blbě. To ale člověk pochopí až expost.


25. Trénuj komunikační kanál se svým vyšším já a pravidelně ho používej. Nikdo ti nikdy neporadí tak dobře jako tahle část sebe sama. Jen musíš vědět, kudy ty informace nejlíp přijímáš.

26. Jedině pravidelnou praxí se časem dostaneš k té své dokonalé představě. Zaseknou se na ní ale nemůžeš. Netrap se, když to nebude úplně ono, nebudeš vědět či umět všechno apod. Prostě začni a časem se to vystříbří.

27. Buď venku. Pořád, co nejčastějc, hodně! Sluníčko, čerstvý vzduch nebo i příjemná kosa. Stejně tě nic neosvěží tak jako příroda…

28. Návrat na stará místa tě může někdy definitivně vyléčit. Něco jako krok zpátky vlastně neexistuje.

29. Zkus se někdy vykoupat v ledové řece! Takové probuzení k životu jsi ještě nezažila. Budeš se klepat jako ratlík, ale budeš sršet energií a smíchem.

30. Nekašli na to, v čem bydlíš. Všechny tvoje věci ovlivňují, co do svého života přitahuješ, nebo odpuzuješ. Tak si hlídej, že je ti v tvém prostoru prostě hezky a příjemně a že tam máš to, co tě těší.

31. Najdi si koníček, který naplňuje pouze tebe a máš ho čistě jen pro radost. Takový koníček pěstuj. Bude tě držet nad vodou v náročných obdobích a přinášet ti pravidelně radost a uspokojení.

32. Když nevíš kudy kam a cítíš se zasekle, udělej něco, cos nikdy neudělala. Cokoliv, třeba i drobnost. Vesmír to totiž nebude čekat a tenhle náhlý čin rozhýbe cesty kolem tebe. Funguje to 100 % a vždycky se pak stane něco dobrého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *